Resultatet Konkurrence 4 “Aften/Nat

På grund af Covid-19 situationen har det endnu ikke været muligt at sende konkurrence billederne til bedømmelse i en anden klub på vanlig vis. Konkurrencen er derfor afholdt digitalt her på hjemmesiden. Dommerne har derfor været klubbens egne medlemmer.

Resultatet denne gang blev……..

Bjarne Jensen besatte en delt første plads med billedet udeaften-17-3-21.

Billedet fik 16 point, men desværre ingen kommentarer

Igen ser vi Bjarne Jensen besætte en delt første plads med et billede som også hedder udeaften-17-3-21.

Billedet fik 16 point, men desværre ingen kommentarer

Teddy Pedersen kommer ind på 3. pladsen med dette billede, som desværre heller ikke fik nogen kommentar med på vejen.

Billedet fik 14 point


Da det ikke har været muligt at fremvise billederne på vanlig vis ved præsentation af billedsekretæren, vises de resterende billeder derfor herunder i tilfældig rækkefølge med angivelse af de beregnede point.